Domů    Napsat mail    Mapa stránek

Fotograf Bohumil Hlávka

 

Představení vynikajícího fotografa srdcaře motoristického sportu Bohumila Hlávky
 
Pan Bohumil Hlávka se v současné době věnuje společně se svou manželkou, jak reportážním tak i uměleckým fotografiím a natáčení videa věnovaným zejména všemu kolem motorismu. Z jeho fotografií a videí je vidět jeho srdeční vztah k tomuto sportu a patří tak neodmyslitelně do rodiny lidí kolem motosportu. Zveřejněním svých fotografií potěší řady jezdců, kteří si tak mohou uchovat neopakovatelné záběry svých závodních vozů.
  
Pana Bohumila Hlávku můžeme zahlédnout s fotoaparátem nebo videokamerou jak na akcích organizovaných pod záštitou FAS a Autoklubu ČR, tak i při závodech do vrchu nebo závodům organizovaných ve volných podnicích.
 
Jaký je vztah autora fotografií k motorismu a všemu s vůní benzínu?
 
Bohumil Hlávka začal získávat zkušenosti a závodit  v patnácti letech na PIONÝRU v rámci motokrosu. Při získávání závodních zkušeností postupně přecházel do vyšších kubatur a to 125, 250 a 500 ccm a to vše  na domácí značce ČZ.
 V rámci těchto závodů měl možnost poznat se  mimo jiné s Petrem Kuchařem st , se kterým i po letech udržuje krásné přátelské vztahy.
V osmdesátých letech v tehdejší ČSR získal titul mistra ČSR ve sprintu motocyklů na 1/4 míle, opět věrný značce ČZ 250.  Po nehodě, při které utrpěl mnohačetné zraněni musel bohužel na nějakou dobu se závody přestat.
Vynucená pauza však Boba neodradila a jakmile bylo možné v ČSSR zakoupit  nový motocykl KTM 600 4T enduro, neodolal  a jako srdcař tento motocykl  koupil.
S motocyklem KTM 600 4T enduro jezdil závody MČSR za tehdejší autoklub Náchod. Poslední závod absolvoval ve svých padesáti letech v Opařanech na jihu Čech.
Mimo závodů v motokrosu se Bohumil Hlávka jistou dobu věnoval i automobilovému sportu, kde měl možnost potkat se s naší tehdejší závodní špičkou zvučných jmen - Zapadlo, Blahna, ale také s Pepíkem Srnským a dalšími.
Jak říká Bob Hlávka : „ s Pepíkem Srnským se stýkáme do dnešních dnů, s Václavem Blahnou jsem se potkal na letošní Krkonošské, kde jsem si ho zvěčnil s Pepíkem Srnským “.
 
A jak hodnotí Bob svoje léta strávená s vůní benzínu?
„Zůstalo mě mnoho přátel a kamarádů, včetně nádherných vzpomínek, které mi nikdo a nikdy nevezme “.

 

Společná fotka  s Josefem  Srnským

Srdeční záležitost Josefa Srnského

Společná fotka s Vaškem Blahnou

 

A kde najdete zajímavé fotografie Boba Hlávky?

 

www.bobikhlavka.estranky.cz
         motorsport.vachta.cz/index.php
         motorsport.vachta.cz/index.php

Ukázka několika fotografií autora